Aikuisten Cup

Pohjanmaan Polkujuoksu Cupin pistetilanne 5/6 osakilpailun jälkeen
MIEHET
Sija Nimi Kalajoki Sievi Raahe Haapajärvi Haapavesi Ylivieska Yht.pist.
1 Kärjä Tapani
100 87 99 100 386
2
Koirikivi Anssi 90 100 97 91 378
3
Kohtaniemi Naveen 95 100 85 66 346
4
Myllylahti Matti 73 92 79 72 316
5 Huuha Aleksi 62 69 73 52 256
6 Linna Matti 86 73 71 230
7 Knuutila Roni
53 60 43 58 214
8
Pudas Ismo 52 52 56 40 200
9
Uusivirta Risto 100 100 200
10
Impola Esko 39 49 55 37 36 180
11 Mäntylä Jari
40 49 37 43 169
12 Huhtakangas Janne 51 60 54 165
13 Mökkönen Jussi
47

46 36
32 161
14 Sorvoja Tommi
47 45 61 153
15 Niskanen Tapani
24 42 34 42 142
16 Taipale Aapo 65 65 130
17 Krapu Marko 66 63 129
18 Kiiskilä Anssi

25 26

30 33 114
19 Lakso Kullervo 33 49 28 110
20 Peltoniemi Mikko
43 59 102
21
Ranto Tuomas 50 51 101
22
Nissilä Jukka 53 40 93
23 Hautamäki Teuvo
21
25 21
25 92
24 Takkunen Kai 84 84
25 Penttilä Janne 40 44 84
26 Kohtaniemi Ravinder 82 82
27 Niemelä Hannu 80 80
28 Muhonen Kyösti
41 37 78
29 Hänninen Jukka 51 26 77
30 Niinimäki Jari
27 29 18 74
31
Peltoniemi Lauri 73 73
32 Maunumäki Janne
33 36 69
33 Takanen Harri
31 37 68
34
Alatalo Marko 30 38 68
35
Taipale Kuisma 67 67
36 Huurinainen Kimmo 34 31 65
37 Lammi Harri 62 62
38 Kauppinen Mika 60 60
39 Peisa Panu 59 59
40
Hyvönen Robert 59 59
41
Sikkilä Mikael 58 58
42
Kauppila Timo 58 58
43
Mäkelä Jari 57 57
44 Niinimäki Jari 27 29 18 56
45 Partti Harri 11 17 14 9 13 55
46 Haasala Aki
11 14 17 8 9 13 55
47 Poikkimäki Miska 48 48
48 Lohi Mikko 47 47
49 Mäkäräinen Jouni 47 47
50
Holmström Joni 45 45
51
Harju Juha 44 44
52
Japisson Teemu 44 44
53
Riikola Jarmo 44 44
54
Leskelä Vesa

44 44
55 Myllykoski Antti
43 43
56 Rautasalo Janne 43 43
57 Holmström Harri 20 23 43
58 Yli-Maunula Tommi 42 42
59 Honkonen Severi 41 41
60
Heinonen Pertti

40 40
61
Luoma Osku 40 40
62
Eskola Jyrki 40 40
63 Ruuttula Juha
39 39
64 Sammalmaa Pauli
39 39
65 Jämsä Pasi
38 38
66 Niskanen Timo
38 38
67
Käräjäoja Aki 37 37
68 Kulju Simo
37 37
69
Tuominen Petri 36 36
70
Eriksson Mika 36 36
71
Koirikivi Riku 35 35
72
Ruokokoski Marko 34 34
73
Joensuu Timo
8 8
8 9 33
74
Rivali Sami 33 33
75
Mannila Eero 32 32
76
Nevasaari Petri 32 32
77
Yliluoma Paavo

31 31
78 Ylimäki Julius
30 30
79
Ronkainen Markus 28 28
80
Haverinen Ville 28 28
81
Savolainen Kimmo 28 28
82
Ala-Mattila Jukka 27 27
83 Hiltunen Pertti
27 27
84 Luokkala Markku
11 15 26
85
Ruotsalainen Tero 24 24
86
Korkia-Aho Mikko 24 24
87
Joensuu Timo 8 8 8 24
88
Saarela Jori 23 23
89
Hintsala Risto 22 22
90 Sorvoja Tapani
14 7 21
91
Kiiskilä Anssi 20 20
92
Kivijärvi Tero 19 19
93
Nieminen Tuomas 19 19
94
Kotajärvi Markku 19 19
95 Heinonen Petri
19 19
96 Timlin Jukka
19 19
97 Jylhä Hannu
19 19
98
Kummala Jukka 9 9 18
99 Niskanen Jani
18 18
100 Ekdahl Samuli 18 18
101
Rehula Harri 17 17
102
Elomaa Marko 17 17
103
Ahola Ari 17 17
104
Broyad Adam 16 16
105
Ainasoja Antti 16 16
106
Hautakangas Arto 14 14
107
Putaansuu Eero 14 14
108
Poikkimäki Pertti 13 13
119
Klasila Aapo 13 13
110 Siltala Jarkko
13 13
111 Latvakoski Kari
13 13
112 Keskisarja Hannu
13 13
113 Hägglund Pasi
12 12
114
Kauppinen Tuomas 11 11
115
Niskanen Markus

11 11
116 Somero Jani
10 10
117
Ritoniemi Mika 10 10
118
Alakangas Toni 10 10
119
Kuusisto Juha 8 8
120
Kuusirati Jouko 8 8
121
Shipov Andrey 2 2
NAISET
Sija Nimi Kalajoki Sievi Raahe Haapajärvi Haapavesi Ylivieska Yht.pist.
1 Saari Anna-Kaisa
100 100 66 100 366
2
Huuha Anni 50 65 100 59 274
3
Voipio Susanna


71 35
44 70
220
4
Niemelä Jaana 100 100 200
5
Niiranen Jaana
20 20 51


33
124
6
Karstunen Rauni 23 52 22 24 121
7
Käräjäoja Sanna 79 40 119
8
Salo Heli 13 15 33 17 14 36 98
9
Laukka Mirja



33 47
80
10
Ranto Tellervo 37 42 79
11 Joensuu Irina
15 15 16 31 77
12 Tulppo Riikka 74 74
13 Kykyri Katri
69 69
14 Jääskeläinen Aino 65 65
15 Virsiheimo Tiina 12 34 13 59
16 Meriläinen Salla-Mari 12 34 13 59
17 Konu Eerika 58 58
18 Lohi Päivi 58 58
19 Hangasmaa Hanna
57 57
20
Nieminen Anna 54 54
21
Sia Mari 18 14 11 11 54
22
Säilynoja Miia 52 52
23
Hyvärinen Henna 45 45
24 Jylhä Piia
42 42
25 Saukko Piia 41 41
26 Konu Erja 40 40
27 Virolainen Leena 37 37
28 Silvola Hanna 37 37
29 Penttilä Hanna 36 36
30 Salonen Kasia
36 36
31
Muikkula Mari 11 24 35
32
Seppälä Terhi 35 35
33
Niskavaara Satu 33 33
34 Siirilä Katariina 30 30
35 Krintilä Niina 29 29
36 Sipilä Johanna 29 29
37 Angervo Hanna
29 29
38 Broyad Sanna 27 27
39 Lintula Eveliina 27 27
40
Ketola Pirjo 26 26
41
Hangasmaa Erja 26 26
42 Datsyuk Oxana
26 26
43
Palmer Katharina 25 25
44 Myllymäki Anne-Mari
25 25
45
Elomaa-Krapu Minna 22 22
46
Käräjäoja Sirpa 20 20
47 Ivars Birgitta 19 19
48 Salo Riikka 18 18
49 Järvelä Tiina
16 16
50
Niemi Vuokko 15 15
51
Kuusisto Sanna 15 15
52
Pikkarainen Annukka 12 12
53
Mukkala Marjo 12 12
54
Mäki-Paunula Hilkka 12 12
55
Hanhisalo Taina 11 11
56
Änäkkälä Krista 11 11
57
Suotula Paula 11 11
58 Pöyhtäri-Keränen Seija 9 9
59 Jussila Mira 7 7
60
Aspegren Annika 7 7

   
Pohjanmaan Polkujuoksu
«  Joulukuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
 
 
 Osakilpailu
Kategoriat